Mytí celoplošných skleněných stěn, oken, výloh, fasád a zimních zahrad.

Několik let jsme s manželem žili v pohodě ve městě, ale vše změnilo zdraví našeho dítěte. Lékaři nám nakonec doporučili, že kvůli stále přetrvávajícím zdravotním problémům našeho syna, by se vyplatilo vážně uvažovat o změně prostředí. Jistě si dovede každý představit, že takové zásadní rozhodnutí není vůbec jednoduché. Proto jsme pečlivě zvažovali všechna pro i proti. Jelikož synovo zdraví bylo samozřejmě na prvním místě, všechna rozhodnutí se řešila vlivem této situace.

Díky šťastné náhodě se nám nakonec podařilo koupit dům na vesnici, která je od Prahy, a to po dálnici vzdálená sotva dvacet minut cesty. Manželovy šikovné ruce a moje tvrdohlavost změnily dům na vcelku příjemné místo k bydlení, takže nic nebránilo tomu, abychom si začali postupně a pomalu zvykat. Při všech těchto problémech jsme ovšem měli obrovskou vzpruhu. Syn se nám doslova měnil před očima. Stával se silnějším, odolnějším a v letních měsících často nebylo vůbec lehké odtrhnout ho od vytrvalého běhání s kamarády nebo od balónu.

Mytí skleněných lodžiíMytí skleněných výtahů

Je samozřejmé, že venkovský dům…

Je samozřejmé, že venkovský dům není třípokojový byt ve městě. Ale já jsem nedokázala změnit své pověstné nároky na čistotu a pořádek. Stálo mne to stále více sil a času, a přesto, že se mi snažila firma, ve které jsem pracovala mnohokrát vyjít vstříc. Prostě jsem to přestala stíhat a zvládat, což mi nepříjemně leželo na srdci.

Mým velkým štěstím byla čiperná a energická starší sousedka, která k nám chodila třikrát týdně uklízet. Dokonce si stačila ještě najít čas na našeho chlapce, proto když přišel ze školy, vždy byl někdo doma. Byla jsem s ní skutečně velmi spokojena. Jistě, že jsme některé postupy v řízení domácnosti musely vzájemně zkloubit, ale vše bylo v naprostém a nejlepším pořádku.

Mytí prosklených balkonůMytí světelných reklam

Všechnu dohodnutou práci paní sousedka zvládala výtečně a navíc jsme si spolu rozuměly i po lidské stránce. Jediné, co zůstávalo mimo její povinnosti bylo pravidelné mytí oken. V domě jich máme mnoho, k tomu je třeba ještě přidat prosklenou stěnu v obývacím pokoji. Která směřuje do zahrady a dvě velká okna v podkroví, kde má manžel ateliér. Zkrátka – skel a práce jako na kostele.

Nic neskrývám – mytí oken zůstalo vždy…

Nic neskrývám – mytí oken zůstalo vždy na profesionálech. Nejdříve jsme využívali služeb firmy, a to díky letáku, který se jednou objevil v naší schránce. Svou práci neprováděli zase až tak špatně, ale kvalita za mnoho nestála a to tím spíše, že si občas posouvali termíny. Prý toho mají mnoho, a oni chtějí svou práci dělat na úrovni a pořádně… Jednou či dvakrát se to pochopit dalo, ale když jednou opět přesouvali daný termín před Vánocemi, přesáhlo to všechny meze – řekla jsem si dost a skončila jsem s nimi…

mytí oken Praha ve výškáchúklidové služby Praha

Bohudík, mne zachránila kamarádka – věděla jsem, že ji někdy pomáhá jakási úklidová firma a proto jsem ji zavolala, aby mi poradila. Obratem mi poskytla kontakt na úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Praha 9. Na webových stránkách jsem se dočetla, že firma realizuje kompletní úklidové služby – tedy i vzpomínané mytí oken a prosklených ploch.

Na nic jsem již nečekala a zavolala…

Na nic jsem již nečekala a zavolala. Byli velmi příjemní a vstřícní, takže jsme se velmi rychle domluvili na termínu, kdy k nám přijedou. Zároveň mi e-mailem poslali cenovou nabídku, která byla příznivá a vysvětlili mi podrobnosti o jejich používané technologii při mytí oken. Jednoduše – komunikace na profesionální a odborné úrovni, kterou si člověk plným právem za své peníze zaslouží.

 

Pracovníci A SERVIS LIPKA dodrželi dohodnutý termín – dokonce k nám přijeli o 10 minut dříve, což jsem vnímala jako důkaz skvělé organizace práce, kvalitního vedení firmy a profesionality celého týmu. Časový předstih ovšem nevěnovali zbytečným řečem ani cigaretě. Společně jsme prohlédli všechna okna a také prosklenou stěnu v obýváku. Po této prohlídce se hned pustili se do práce.

V tuto chvíli i naprostému laikovi bylo jasné…

V tuto chvíli i naprostému laikovi bylo jasné, že tito pracovníci svoji práci nedělají poprvé. Z každého jejich pohybu vyzařovala zkušenost, odbornost a kvalitní průprava. Práce jim šla náležitě od ruky a za sebou zanechávali krásně čistá okna. Tak trošičku jsem jim koukala “pod prsty,“ vždyť každá žena se ráda v oblasti úklidu domácnosti něčemu pozitivnímu přiučí, a skutečně některé postupy byly pro mne zcela nové.

Stržení krycích folií z okenMytí oken pomocí horolezců

Začali saponátovým roztokem, kterým velmi důkladně všechna okna umyli. Zbytky vody a nečistot do sucha setřeli širokou gumovou stěrkou, takže již v této fázi vypadala okna zcela čistě. Potom ovšem přišlo něco, co jsem dosud nikdy nepoznala.

Očekávala jsem nějaké ověřené chemické leštidlo, které jim pomůže všechna umytá okna finálně rozsvítit. Pánové z A SERVIS LIPKA mne však dokonale zaskočili a překvapili zároveň. Do rukou si vzali obyčejnou bavlněnou textilii a centimetr po centimetru. Pouze za pomoci vlastních svalů a perfektně zvládnutých pohybů, všechna okna a prosklenou stěnu na sucho vyleštili. Nebylo to žádné chemické představení ani tajné triky – jenom 100% bavlna, ruce a trpělivé poctivé leštění.

S určitostí musím přiznat…

 

S určitostí musím přiznat, že takto čistá okna jsme na domě ještě nikdy neměly. Dokonce i v tomto ohledu příliš nevšímavý manžel tuto precizní práci nepřímo kvitova. Když se mne zeptal, čím jsou ta okna vyčištěná, neboť se mu zdá, že je všude mnohem více denního světla.

Je tedy evidentně jasné, že spokojenost procházela celou mojí rodinou. Proto ještě malé, ale pro mne velmi důležité upozornění. Druhého dne jsem s úklidovou firmou A SERVIS LIPKA dohodla pravidelný cyklus mytí oken v našem domě. Neboť výsledek jejich poctivé a profesionální práce byl jedním slovem dokonalý!

A několik slov bez falešné skromnosti. Pokud i u vás toužíte po kvalitně a odborně umytých oknech, která vydrží být čistá a zářivá mnohem déle, než je kdokoliv z nás zvyklý. Na nic nečekejte a klikněte na – kvalitni-uklid.com – a jsem přesvědčena, že nebudete v žádné případě zklamáni.

Author: Anetka

Share This Post On