Všechno má své řešení. Dokonce i barva na vlasy jde vyčistit z koberce Praha

V poslední době se začali hodně nosit blonďaté vlasy s odlesky do růžova, takzvaná rose gold barva. A mně se to moc líbilo, a tak jsem si řekla, že si ty vlasy taky tak obarvím. Naštěstí to v mém okolí tu barvu skoro nikdo neměl, protože nemám ráda, když všichni nosí to samé. Takže jsem si koupila barvu a pustila se do barvení. Sice jsem to nikdy nedělala, ale říkala jsem si, že to nějak zvládnu, přece jenom to není jaderná fyzika, ale jen barva na vlasy.

Ale bohužel, asi jsem si nedbale dala igelit kolem hlavy, takže mi barva začala kapat z hlavy dolů. Zašpiněné triko mi nevadilo, ale skvrny na koberci už byl vážně problém. Snažila jsem se to vyčistit, ale bylo to zbytečné. Protože nešlo. Tak jsem zavolala nějaké firmě, která koberce čistila extrakční metodou. A to bylo opravdu nešťastné rozhodnutí, protože to byly naprosto zbytečně vyhozené peníze.

Flek…

Flek sice víceméně zmizel, ale za to po čištění zůstaly na koberci hodně viditelné skvrny, které jsem tam samozřejmě nechtěla. Takže to bylo jen z bláta do louže. Hledala jsem na internetu, jak je možné, že to s čištěním pomocí této metody takto špatně dopadlo. A taky jsem našla svou odpověď. Toto mokré čištění, kdy je chemický roztok vstřikován do koberce a je prakticky ihned odsán do sběrné nádoby, zkrátka nemůže koberec pořádně vyčistit.

Navíc koberec po čištění zůstává mokrý, a když je mokrý, tak v něm zůstává i špína a na koberci se tak začnou objevovat tmavé skvrny a barevný odstín koberce už není stejnoměrný. Bylo potřeba najít jinou firmu, která by nám konečně pomohla. A po docela vyčerpávajícím internetovém výzkumu jsme se rozhodli zavolat firmě A SERVIS LIPKA, s.r.o. která využívala strojové kotoučové čištění, na které byla všude samá pozitiva.

Kontaktovala…

Kontaktovala jsem je a domluvila se s nimi na termínu a kalkulaci. Přišli v daný den do práce a všechno to měli hotové za chvíli, takže jsme tím nezabili ani celé dopoledne. Koberce vyčistili perfektně a nejenom že odstranili flek od barvy, ale i skvrny, které způsobilo extrakční čištění a koberec opět získal i svou původní barvu a vypadal skoro jako nový. Odvedli vážně skvělou práci, takže je můžu všem jedině doporučit.

Skvělé je, že své služby nabízí po celém území České republiky, takže se nemusíte bát, že pokud nejste zrovna z většího města, že by za vámi nepřijeli. Své služby nabízí i na Slovensku, v Rakousku a v Německu. Takže je vidět, že mají velice široké pole působnosti – Recenze čištění koberce Praha. Navíc nenabízí jen čištění koberců, ale i čištění podlah, mytí oken, odstraňování plísně a graffiti. Takže ať už poptáváte cokoli, tak vám doporučuji, abyste se na ně obrátili.

 

Author: Nikola

Share This Post On