Čištění fasád je složitý úkol, a proto je lepší jej přenechat profesionálům

Problém plísně

Jsem správcem budovy střediska volného času, kam chodí děti na všelijaké kroužky. A už delší dobu se množily stížnosti na stav naší fasády. Ale furt se to dokládali, peníze se investovali jinam, ale když se na ní začala dělat plíseň, tak už nebylo možné to odkládat. Bylo jasné, že na to bude potřeba nějaká úklidová firma, takže bylo potřeba si udělat menší průzkum. A nakonec jsem se rozhodla obrátit na úklidovou firmu, kterou na diskusních fórech všichni moc vychvalovali. A musím říct, že se ta investice vyplatila. Problém plísně už nemusíme řešit. A jejich nátěr je skutečný zázrak a díky němu mám od plísní pokoj. A proto bych se o něm chtěla více rozepsat. Antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. Již velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu…

Na povrchu chráněném nátěrem nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky šanci přežít. Pro buňky vyšších organismů je 100% bezpečný. Po zaschnutí má povrch tvořený nátěrem iontový náboj, který při přiblížení buňky mikroorganismu začne vytvářet s důležitými ionty v buněčné stěně mikroorganismu iontové můstky. Touto interakcí dochází k oslabení pevnosti buněčné stěny mikroorganismu na úroveň, kdy už není schopná udržet nitrobuněčný tlak. V tento okamžik dochází k protržení buněčné stěny. Díky tomu nátěr trvale chrání sebe a tím i ošetřený povrch proti napadení mikroorganismy. U buněk vyšších organismů k tomuto jevu nedochází a zůstávají tak při kontaktu nepoškozeny. Působení zároveň není reaktivní, takže nedochází ke snížení aktivity v exponovaných místech.

Přípravky…

Přípravky neobsahují toxické látky, těkavé polutanty, organické rozpouštědla, kovy nebo nanočástice a jejich efektivita je po zaschnutí okamžitá bez potřeby UV záření. Ošetřené povrchy jsou při tom odolné dešti, vlhkosti, UV záření, většině desinfekčních prostředků a jsou omyvatelné se zvýšenou otěruvzdorností. Přípravky jsou ekologické s trvalou funkcí. Aplikační jednoduchost, cena, snadná údržba a široké spektrum možností užití činí z přípravků LSG moderní a efektivní řešení v ochraně proti napadení plísněmi, bakteriemi, houbami nebo kvasinkami. Je to vážně skvělá věc a já ji musím všem doporučit. Se zaměstnanci firmy je navíc skvělá domluva a realizují i spoustu dalších služeb. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On