Vaše fasáda bude opět jako ze škatulky

Plíseň na zdi Vás ohrožuje na zdraví

Už dlouho jsme si chtěli nově nechat vymalovat dům, ale když už jsme se do toho chtěli jít, jsme zjistili, že se nám na fasádě udělala plíseň. A tu jsme tam samozřejmě nemohli nechat a ani jsme nemohli na ni nanášet novou barvu. Plíseň na zdi Vás ohrožuje na zdraví. Bylo potřeba se o to prvně postarat. Snažili jsme se to prvně o to postarat sami, ale naše úsilí bylo vyloženě zbytečné. Tak jsme naznali, že se musíme obrátit na speciality. A těmi jsou zaměstnanci z úklidové firmy A SERVIS. Jejich pracovníci postupují následovně. Na místo napadené plísní nejdříve aplikují běžný desinfekční prostředek. Po odstranění nečistot a biotického napadení potom nanesou nátěr proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

LSG…

LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Plíseň vám může vzniknout hned několika způsoby. A dozvěděli jsme se, že na fasádě se vám opravdu udělá raz dva. Dnes prakticky na všech zateplených fasádách asi cca po 6 letech se objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. Tento problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle, jemně strukturovaná omítka cca 2,5 mm / milimetru/ a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, nebo západní straně nesvítí, nebo nesvítí tolik sluníčko a tato omítka je stále vlhká. Tato vlhkost se ani nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál, tvárnice, cihly, siporex, a další/, který si umí vlhkost nasát a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

Teplo…

Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A kde se objeví plísně, tam se jich už nikdo nezbaví. Takže po vyčištění fasády jsme si nechali dům vymalovat, a poté nanesli nátěr LSG. Antimikrobiální působení LSG je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Díky tomu je naše fasáda opět v pořádku a také dlouho bude. Tato firma se dále zabývá i čištěním podlah a koberců, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. A realizují je nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On