Na boj proti plísním je vždy lepší si zavolat profesionály. Mytí fasády Brno

Čištění fasád Brno

S rodinou bydlíme v rodinném domu na okraji města, kde dominantou našeho dvora je menší skála. V létě je to úplně skvělé místo. Protože je zde pořád chladno. To pro nás byl největší bonus doposud. Problém ale začal v momentě, kdy v blízkosti skály na stěně fasády domu, kam bohužel ani moc nesvítí slunce. Protože je to na západní straně, se nám začala tvořit plíseň. Moje manželka má hrůzu z plísní, protože pracuje ve zdravotnictví a jak všichni víme, spóry plísní nejsou pouhým okem viditelné, takže pokud někde vidíte plíseň jako plíseň, tak zde jsou určitě i ony spóry, které sice nevidíte, ale určitě je vdechujete. Tedy jsme se okamžitě rozhodli obrátit se na profesionály a začít problém nějak řešit. Chtěli jsme najít firmu, která by nám pomohla plíseň odstranit, vyčistila fasádu, ale zároveň by nám i poradili, jak dalším plísním předcházet, protože fasády na stěně u skály je permanentně vlhká. Dlouho jsme hledali na internetu až jsme narazili na divizi horolezců Čištění fasád Brno .

Kromě…

Kromě čištění fasád a odstraňování plísní se také zabývají mytím oknem, čištěním koberců a podlah a také dokonce odstraňováním graffiti. Hned jsme tedy vytočili jejich číslo, celou situaci popsali paní na centrále a ještě se ujistili, že nebude problém k nám přijet, když jsme jen „malí“ zákazníci, ne žádná obří zakázka. Paní mě ujistila, že to problém určitě není a termín jsme si dohodli hned na následující týden. Byli jsme překvapeni už při příchodů pracovníků A SERVIS, protože už na první pohled bylo vidět, že to jsou profesionálové disponující špičkovým vybavením a také profesionálové v tom slova smyslu, že nám vše, co dělají, ochotně vysvětlili a popsali. Vysvětlili nám, že používají speciální techniku, která odstraní z fasády plísně a především zabrání tomu, aby se zde znovu vytvořili – a to pomocí nátěru LSG. Nicméně napřed mechanicky a chemicky vyčistili fasádu a tam, kde se vyskytovaly plísně, použili silikátovou barvu tj. speciální fasádní barvu – minerální nátěr, kde je patřičné zastoupení vápenatých prvků.

Barva…

Barva pod plísněmi naštěstí byla v pořádku. Takže nový nátěr domu nebyl naštěstí třeba. Následně použili chemický nástřik a jako poslední nanesli protiplísňový nátěr LSG. Jehož antimikrobiální působení je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu a i opravdu krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Takže žádné plísně zde nemají šanci! Navíc je zde garance 6 let, takže minimálně dalších deset let nebudeme muset problém s plísní řešit. A navíc budeme i klidnější. Protože už se snad plíseň nedostane ani dovnitř. Doufejme. Jak se totiž plíseň jednou objeví, je velmi těžké se jí zbavit, to asi všichni známe. Moc tedy děkujeme za pečlivost a profesionalitu pracovníků A SERVIS. Pokud budeme do budoucna řešit nějaký „úklidový problém“, určitě se na A SERVIS LIPKA, s. r. o. znovu obrátíme, protože naše fasáda je teď krásně čistá a bez plísní, odvedená práce je skvělá.

Author: Nikola

Share This Post On