O plíseň se postarají profesionálové

Stavební závady a plíseň

Pracuji jako recepční v relaxačním centru, kde máme sauny, lekce jógy, relaxační místnosti, a tak podobně, zkrátka vše, co člověku pomáhá uvolnit se. A naše fasáda už začínala být nejenom špinavá, ale na pár místech se začala objevovat i plíseň. A tak se vedení rozhodlo, že je potřeba to vyčistit a ten úkol ohledně zařizování připadl mě. Radost jsem z toho zařizování neměla, ale co už. Nicméně jsem nevěděla, na jakou firmu se obrátit, žádnou sem neznala. A nikdo z mých kamarádů ani z rodiny taky neměl s žádnou zkušenosti, tak jsem byla odkázaná na internet. A tam jsem konečně něco objevila v diskuzních fórech na téma stavební závady a plíseň. Narazila jsem na úklidovou firmu, kterou všichni vychvalovali. Ta firma měla opravdu vynikající reference a na všech diskuzích měli vážné dobré ohlasy. A tak jsem se s nimi domluvila. Byli vážně moc milí a ochotní.

A nejenom…

A nejenom, že se o vše postarali, ale i jsem se od nich dozvěděla, jak plíseň vlastně vzniká. A sice že dnes prakticky na všech zateplených fasádách se asi cca po 6 letech objevují na severních a západních stranách fleky mapy černých plísní, které vypadají jako nečistoty a usazený prach. A většinou po deseti letech se plíseň udělá prakticky každému. Takže když plíseň vzniká tak snadno, tak si představte, jak teprve snadno se na ní usazuje špína, prach a tak podobně. Takže je nejlepší si na to opatřit nějakou prevenci. A tou je právě protiplísňový nátěr. Je to skutečně to nejlepší, co si jako prevenci před plísněmi můžete pořídit. Tento nátěr uzavře fasádu tak, že vlhkost, spady, organické usazeniny, tvorba plísní a jiné povětrnostní nálety nebudou mít možnost do fasády proniknout. Při čemž vlhkost ve fasádě bude mít možnost odcházet.

Nátěr…

Nátěr má vlastnost difuzního odporu, takže molekula vodní páry může bez problémů odcházet, zatímco molekula vody do fasády nevstoupí. LSG je aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. LSG nátěr proti plísním lze aplikovat ve vnitřních i vnějších prostorách. je založeno na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení. Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. Tato firma realizuje své služby po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže neváhejte je kontaktovat, když budete potřebovat cokoli z úklidových služeb. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On