Nepodceňujte stav fasády, hrozí plísně

Vznik plísně na zateplené fasádě

Často psaním recenzí čas neztrácím, ale rozhodla jsem se, že pro tentokrát udělám výjimku. Potřebovali jsme někoho na vyčištění fasády našeho obchodu s plavkami, protože už vypadala opravdu tristně. A pomohla nám s tím jedna úklidovka. Prvně na tom ta fasáda nebyla tak zle, byla jen špinavá a flekatá, ale když se pak na ní udělala i plíseň. A to už tam zůstat nemohla. A taky mi bylo jasné, že my s tím sami asi jen tak něco nezmůžeme. A tak bylo potřeba najít nějaké odborníky. Našla jsem ji na internetu a měla výborné reference, tak jsem si říkala, že to bude to pravé. A nejenom, že se o vše postarali, ale dozvěděla jsem se od nich i řadu užitečných informací. Vznik plísně na zateplené fasádě spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů.

Na severní…

Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat. Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně. A jak je známo, kde se objeví plíseň, je těžké se s tím poradit. Ale samozřejmě jako každý problém i tento má řešení, a tím je jejich protiplísňový nátěr LSG. Je založen na principu změny iontové rovnováhy v buněčné stěně mikroorganismu. I velmi krátký kontakt buněčné stěny s ošetřeným povrchem způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a nitrobuněčný tlak způsobí její roztržení.

Na povrchu…

Na povrchu chráněném nátěrem proti plísním nemají plísně, bakterie, houby ani kvasinky vůbec žádnou šanci přežít. A díky jejich práce je náš obchod opět v pořádku. Ve firmě dále nabízí celou řadu úklidových služeb jako je například čištění koberců, podlah, mytí oken a výloh a odstraňování graffiti. Takže je vidět, že má široké pole působnosti. A věřím, že i jejich ostatní služby budou stejně kvalitní jako jejich čištění fasád. A realizují je po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že firma má opravdu široké pole působnosti. Pro více informací o jejich servisu se podívejte na jejich webové stránky. Určitě tam najdete vše, co byste mohli potřebovat. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On