Rodiče jsou nejlepšími průvodci života

Jak se vyhnout plísni

Nedávno jsme oficiálně zdědili dům po mých rodičích. Moji rodiče se totiž přestěhovali do menšího bytu, jelikož žití v obřím domě a starost o něj už nezvládali. A tak přišla řada na mě, jakožto jejich dceru. Jenže s rodiči to nebylo nikdy snadné. Spoustu si toho navymýšlí a zbytečně dělají některé věci složité. Nebo řeší jednoduché věci složitě. Například ono stěhování. Pořád vymýšleli coby. Na místo aby si vzali starý nábytek, který ještě sloužil, chtěli pořídit úplně nový. Jenže potom si to zase rozmysleli. Pak pro změnu přišli s tím, že by mohli starý nábytek renovovat. Jenže to se ve výsledku ukázalo snad jako ještě více nákladná záležitost než koupit nový nábytek. A takto to bylo pořád dokolečka. Už jsem na to neměla síly. Ale rodiče mi slíbili jejich dům a řekli, že veškeré vybavení může zůstat mým, vše, co si budu přát. A že mi přispějí i něco na opravu.

Na to…

Na to už jsem tedy slyšela lépe a cítila jsem se, že alespoň nějak budou mé snahy oceněné. Když už se rodiče konečně přestěhovali, mohli jsme začít řešit, co spravit tedy na zděděném domě po nich. Bylo to docela dost věcí. Primárně asi, že v koupelně, a ještě ve spíži začali vznikat plísně. Dům jsme celý kontrolovali a procházeli několik dní a zapisovali si seznam úkolů, co je potřeba spravit. Jednoho dne jsme se šli podívat i na střechu. Kde jsme teda s překvapením našli také plíseň. Došlo nám, že plíseň v domě musí být primárně ze střechy. Že tedy střecha je jakýmsi epicentrem a původcem plísně na našem domě. A proto bychom do ní tedy měli investovat a předělat ji. Jenže nová střecha stojí zbytečně moc a do domu nám nezatíkalo. Začínali jsme tedy uvažovat i nad jinými variantami. Nakonec nám jeden kamarád po diskusi doporučil, ať necháme jen vyčistit fasádu a dát na to třeba nějaký ochranný film. Že prý by to mohlo pomoct.

Jenomže…

Jenomže když jsme začali zkoumat, jak to provést, zjistili jsme, že ani moc nevíme, jaké produkty na to použít. A také samozřejmě nemáme potřebné know-how a vlastně ani časovou kapacitu. Nakonec jsme začali googlit, až jsme našli společnost, která se přímo na tyto typy práce zaměřuje. Společnost už hned v úvodu na stránkách ma vypsané typy prací a následně je mají i hezky vysvětlené. Včetně postupu, a i přibližné ceny a také jak se vyhnout plísni. Neváhala jsem a objednala jsem je tedy pomocí kontaktního formuláře. Ozvali se mi zpět a domluvili jsme se na termínu. Náš problém s fasádou a střechou vyřešili naprosto perfektně. Fasádu vyčistili na několik etap. Šlo vidět, že opravdu o tom ví hodně a jsou to profesionálové. Rovněž mi byl nabídnut speciální ochranný nástřik, který odpuzuje plísně a chrání tak fasádu před dalšími nečistotami. Nechala jsem si ho tedy taky aplikovat. Celkově jsem s odvedenou prací od firmy velice spokojena a mohu ji jenom dále doporučit. A SERVIS LIPKA, s. r. o.

Author: Nikola

Share This Post On