Umývanie ťažko dostupných okien

Pred nedávnom sme sa s rodinou sťahovali do nového domu. V dome dlhšiu dobu nikto nebýval a nikto sa o neho nestaral. Bolo potrebné urobiť pár opráv a znovu vymaľovať. Všetky práce sme si nechali vykonať firmou pred tým, než sme sa nasťahovali. S opravami sme boli spokojní a s maľovaním relatívne tiež.

Len keby si maliari dali trošku viac záležať. Bolo poznať, že si sa záverečným upratovaním nerobili ťažkú hlavu. Na veľkej časti okien a rámov zostali zaschnuté zvyšky farby. To práve nebola práca, do ktorej by som sa hrnul. Rozhodli sme sa aj túto starosť prenechať firme. V práci nám umývanie okien zaisťuje firma, fasády čistenie.

Telefonicky som im vysvetlil náš problém, mieru znečistenia okien a ich počet. Vytvorili mi predbežnú kalkuláciu ceny, s ktorou som bol spokojný, takže už zostávalo dohovoriť len termín. Okien máme veľa, vedel som, že sa to nestihne za chvíľku. Cez týždeň chodím z práce neskoro, našťastie pre firmu nebol problém pustiť sa do prác cez víkend.

Zamestnanci prišli aj s potrebným zariadením. Niektoré horšie dostupné okná bolo lepšie čistiť z vonku, preto so sebou mali horolezecké vybavenie, s ktorým sa hravo zvládli dostať všade, kam potrebovali. Okná, rámy aj parapety starostlivo vyčistili, umyli sklá saponátom, zotreli do sucha a leštili bavlnenou plienkou. Nakoniec sa okná krásne leskli ako nové.

S prácou boli hotoví veľmi rýchlo. Kto vie, ako dlho by to trvalo ma. Bol som rád, že som čistenie mohol prenechať pravým odborníkom, ktorí mi ušetrili veľa času a námahy.

 

Author: Terezie

Share This Post On