Nevytvářejte si hororové scénáře, kontaktujte rovnou nás

Jsem na úklid pintlich a kromě svého zaměstnání si přivydělávám právě úklidem a jinými domácími pracemi. Občas peru, žehlím, vařím nebo hlídám děti či venčím psy. Pro mnohé to sice může znít hrozně, ale mě moje práce baví. Odpočinu si od občas úmorné kancelářské práce, kterou každý den provádím osm hodin. Kromě několika stálých domácností chodím vypomáhat kamarádce do obchodu s oblečením.

Jedná se o dvě patra plná výloh a prosklených částí. Což samozřejmě také znamená velkou plochu na uklízení. Musím říci, že uklízením těchto ploch trávím mnoho času, ale když se s někým zapovídám, práce utíká jako po másle. Kamarádka byla vždy s mou prací spokojená, nicméně problém se objevil, když jsme u ní byly velké výprodeje a na skla nalepili různé reklamy a polepy. Když akce skončila, nastal pro mě horor.

Když…

Když jsem vše pracně seškrábala, na sklech ještě zůstal lepivý povlak, který šel opravdu těžko dolů. Navíc některé nálepky byly předtím umístěné dost vysoko, takže bez žebříku to nešlo a bylo to opravdu ve velké výšce. Nakonec jsem usoudila, že to nemám zapotřebí a požádala jsem kamarádku, ať na odstranění polepů a lepidla zavolá někoho jiného. Ona mi sice vyhověla, jenže to hledání nechala na mě. A tak mi nezbylo nic jiného než hledat.

Po nějaké době surfování na internetu a pročítání recenzí jsem se rozhodla pro odborníky, kteří na svých internetových stránkách měli napsáno, že se zabývají mytím podlah, čištěním koberců, odstraňováním graffiti a plísní, a hlavně mytím oken, včetně výškových prací. Což koneckonců byl asi náš případ. Ještě týž den jsem se s paní na centrále domluvila na podrobnostech a předběžné kalkulaci.

Nezbývalo…

Nezbývalo mi nic jiného než čekat, jak to celé dopadne. A musím říci, že když jsem viděla pracovníky k nám přijít, tak už jsem pomalu paní z centrály věřila, že to nebude problém. Protože to obrovské množství různých čisticích prostředků a vybavení na úklid mě až překvapilo. Ale bylo vidět, že to jsou proškolení profesionálové. Protože na různé plochy používali různé prostředky a v jejich podání úklid vypadal jako ta nejjednodušší činnost na světě.

Rovnou využili i techniky, kterou měli na práci ve výškách a vše jim šlo od ruky. Když jsem se pak ptala, co používají na leštění, tak mě jeden z pracovníků vysvětlil, že nepoužívají žádná leštidla, která běžně zanechávají stopy po leštění, ale pouze bavlněnou plenu. Byla jsem překvapená, že v dnešní době dělá někdo něco tak poctivě, jako například Mytí zimních zahrad, většinou si totiž práci chce každý usnadnit.

Ale bylo vidět, že to takhle dělají běžně, protože ten trénink byl vidět na první pohled – měli to v rukách a vše bylo dokonale vyleštěné a nikde nebyly žádné šmouhy. Výsledek dopadl na výbornou a stěží byste hledali stopy po lepidlu. Mohla jsem si tedy gratulovat k dobrému výběru. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Author: Nikola

Share This Post On