Jakmile se vám to jednou podaří, máte vyhráno

Jsem správcem střediska volného času, kde realizujeme spoustu kroužků pro děti. A neváno jsme měli problémy s naší fasádou a bylo nutné s tím něco dělat. Protože nejenom, že bylo opravdu špinavá, ale byla na ní i plíseň. A nemohlo to tam zůstat, protože by se plíseň mohla rozlézt a zeď poničit. A pak by se to spravovalo mnohonásobně hůř. Takže jsme museli jednat hned.

A protož jsem věděla, že se o to jen tak sama nepostarám a naše uklízečka taky ne a ani nikdo jiný, kdo u nás ještě pracuje, takže jsme usoudili, že se musíme obrátit na nějaké specialisty. Tak jsem si o těch plísních začala něco hledat. Tak jsem si sedla k internetu a začala pátrat po nějakém řešení. A našla jsem příčinu, proč se tam ta plíseň vlastně udělala.

Plíseň…

Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů. Na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

Teplo, vítr, mráz a atd. A pokud je tato jemně strukturovaná omítka stále vlhká, tak se zákonitě objeví plísně.  Naštěstí se o vše postarala Mytí oken Brno, kterou jsem taky našla na internetu. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas.

Po…

Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření. LSG je taky aplikovatelný na vápenocementové omítky, dřevo, OSB desky, umakart, disperzní, silikátové barvy, betony, keramické obklady a podobné materiály. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG.

A odvádí skvělou práci A firma nabízí celou řadu dalších služeb. Patří k nim čištění koberců, podlah, odstranění starého vosku (polymeru) z podlahy a nanesení nové ochranné polymerové vrstvy, strojové čištění čalounění. Realizují denní a pravidelné úklidy domácností, kanceláří, rezidencí či firem. Takže je vidět, že toho zastanou opravdu hodně. Že budeme opět něco potřebovat, tak se obrátíme právě na ně. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

 

Author: Nikola

Share This Post On