Nešlo přehlédnout, že dělají přesně svou práci

Pracuji jako prodavačka v jednom obchodě s herními konzolemi, kde do toho prodáváme i hry. A před nějakým časem, když jsem šla do práce, tak jsme si na zdi hned vedle vchodových dveří všimla jakési divné špíny. A když jsem to začala zkoumat, tak jsem viděla, že je to plíseň. Tak jsem o tom řekla ostatním a snažili jsme se s tím něco dělat. Ale bohužel naše společné síly nestačili na to, abychom se o to dokázali postarat.

Tak jsem o tom začala hledat něco na internetu, abych teda zjistila, jak ta plíseň třeba vzniká nebo tak něco, abych věděla, jak se o to postarat. A těch informací jsem ve výsledku našla docela hodně. Plíseň se tvoří hlavně na zateplených fasádách a problém spočívá v tom, že na polystyrénu je na mřížce a lepidle jemně strukturovaná omítka cca 2,5 milimetrů a to je jeden z hlavních problémů.

Taky…

Taky tomu hodně přispívá i to, že na severní, či západní straně nikdy nesvítí tolik slunce. Tato vlhkost vytvořená na těchto stranách fasády se tedy nemůže přirozeně vsakovat do hloubky, tak jako i klasické omítky, která má cca 2-3 centimetry a ještě je pod ní materiál  – třeba tvárnice, cihly, siporex, a další, který si umí vlhkost nasát, a potom ji v příznivých podmínkách vydýchat.

Takže je vlhká a kde je vlhkost, tak tam jsou i plísně. Ale nebojte, dá se toho zbavit.  A postará se o Špinavá fasáda, čištění Ústí nad Labem. Po odstranění nečistot a biotického napadení poté dali nátěr LSG proti plísním přímo na stávající povrchy, které pak trvale chrání proti opětovnému výskytu plísní, bakterií, hub, kvasinek a řas. Po zaschnutí se tak vytvoří omyvatelný transparentní difúzně otevřený povrch odolný povětrnostním vlivům i UV záření.

Takže…

Takže je to prostě na nejlepší věc, jakou si na fasádu můžete dát. Někdy se stane, že je plíseň velice rozšířená, tak je třeba, aby byla zeď nejdříve mechanicky ošetřit a poté dát nový nátěr a až poté dát protiplísňový nátěr LSG. S LSG mám opravdu ty nejlepší zkušenosti, od té doby s plísněmi nemáme žádné problémy a věřím, že je na několik let ani mít nebudeme.

Na tento nátěr je skutečně spolehnutí. Tato firma navíc nabízí i odstraňování graffiti, mytí oken a výloh, a to i ve výškách, čištění koberců a podlah. A jejich služby realizují nejen po celé České republice, ale i na Slovensku, v Německu a v Rakousku. Takže je vidět, že mají opravdu široké pole působnosti. Proto mě nenapadá opravdu nic, co bych jim mohla vytknout. Jediné, co mohu, je ji všem doporučit. A SERVIS LIPKA, s.r.o.

Author: Nikola

Share This Post On